Komatsu potřebu bagr

Logport vybuduje v Poldi prostory pro administrativu, lehkou výrobu a skladování

Kladno (ČTK) - Společnost Logport Development vybuduje v areálu bývalých kladenských hutí prostory pro administrativu, lehkou výrobu, distribuci a skladování. Plánuje obnovu brownfieldu o rozloze 15.000 metrů čtverečních a výstavbu na ploše 6000 metrů čtverečních. S dokončením počítá v prvním čtvrtletí roku 2024, informovala dnes firma ČTK. Výši investice neuvedla. Město projekt vítá. Komplex železáren Poldi dříve zaměstnával tisíce lidí, nyní zde působí řada firem, avšak část zůstává nevyužitá. Pozemky jsou navíc často znečištěné dřívější průmyslovou výrobou.

Developer obnoví nevyužitý brownfield a na něm vybuduje 6000 metrů čtverečních moderních prostor. Z toho 1000 metrů čtverečních budou tvořit kanceláře, které vzniknou rekonstrukcí existující budovy na pozemku. Zbývající plocha má být využita pro lehkou výrobu, distribuci a skladování.

"Revitalizace bývalého areálu Poldi Kladno je klíčovým cílem pro budoucnost celého průmyslového developmentu v České republice. Brownfieldy tohoto typu jsou přesně ta místa, na které průmyslový development patří," uvedl ředitel ředitel Logport Development David Vais.

Projekt podle něj počítá s alternativními zdroji energie, jako jsou například solární panely. Využije také dešťovou vodu a zužitkuje přebytečné teplo ze sousední teplárny.

Vedení Kladna projekt přivítalo. "Jsme rádi, že se konečně brownfield začíná probouzet k novému životu a že další projekty budou následovat. Z pozice města tomu předcházela práce na územně plánovacích podkladech. Pro takto velký brownfield jako celek je zásadní spolupráce kraje a státu na odstranění ekologických zátěží a dopravním napojení," uvedl radní pro rozvoj města Ondřej Rys (Volba pro Kladno). Pokládá za správné a nutné směřovat nový průmysl do brownfieldů, které však musejí být konkurenceschopné výstavbě na zelené louce, proto je státní podpora podle radního zásadní.

Nejde o jediný projekt, který v areálu bývalé Poldi vzniká. Společnost RSJ už dříve představila plány na stavbu hal pro lehkou průmyslovou výrobu, budování zajišťuje developer Panattoni. Kladenský areál je dobře dopravně dostupný, poblíž vedou dálnice D7, D6 i D5.