Komatsu potřebu bagr

Logicor pokračuje akvizicí pozemku o rozloze cca 100.000 m2 v expanzi na českém trhu

Společnost Logicor, která je předním majitelem, provozovatelem
a developerem logistických nemovitostí v Evropě, získala v České republice brownfield
o rozloze cca 100.000 m2. Touto akvizicí posiluje svou pozici na klíčovém trhu industriálních nemovitostí a téměř zdvojnásobí své tamější portfolio.

Areál se nachází dva kilometry od Turnova, na území obce Příšovice. Strategická lokalita cca 30 minut jízdy autem od Prahy je u rušné dopravní křižovatky, která spojuje Mladou Boleslav, Liberec a Jičín, a nabízí přímé napojení na dálnici D10, jež vede z Prahy k hranicím s Polskem a s Německem.   

Logicor se zavázal spolupracovat s obcí Příšovice a místní komunitou na redevelopmentu území tak, aby zde vznikly moderní nemovitosti splňující kritéria ESG. Díky tomu bude Logicor realizovat v rámci výstavby řadu dlouhodobě udržitelných opatření a podílí se na budování cyklostezky a na opravách místní dopravní komunikace.

Pavel Rufert, ředitel Logicor Česká republika, uvádí:

“Jako dlouhodobého vlastníka a stavitele nás velmi těší, že jsme získali brownfield v tak skvělé lokalitě. Těšíme se na jeho obnovu, na zlepšení okolí a na podporu podnikání na Turnovsku.“  "Nový areál společnosti Logicor, jehož výstavba by měla být dokončena v Q1 2024, nabídne v zavedené průmyslové oblasti svým zákazníkům moderní udržitelné nemovitosti. Nájemci budou těžit z jejich umístění ve vyhledávané lokalitě podél dálnice D10, odkud budou mít přístup k rušné dopravní křižovatce a k železniční vlečce.“