Komatsu potřebuju bagr

Litomyšl se snaží připravit další pozemky pro rozvoj podnikání ve svém katastru

Litomyšl (Svitavsko) 7. září (ČTK) - Litomyšl se snaží připravit další pozemky pro rozvoj podnikání ve svém katastru. Chce rozšířit současnou průmyslovou zónu při výjezdu z města směrem na Svitavy a také stanoví pravidla pro průmyslovou zónu Pohodlí, která je v soukromých rukou. O pozemky mají místní podnikatelé velký zájem, řekl ČTK starosta Daniel Brýdl (Generace 89).

Radnice postupně oslovuje majitele parcel v sousedství své průmyslové zóny. Chtěla by je odkoupit nebo směnit za jiné. "Držíme tam jeden pozemek pro záchranku Pardubického kraje, jeden tvoří rezervu pro případnou hasičskou zbrojnici našich dobrovolných hasičů. Jinak se to teď doobsadilo, vznikne tam další výrobní areál. Malý pozemek na konci si držíme pro další rozvoj, kdyby se nám podařilo scelit další pozemky," uvedl Brýdl. Město deklaruje, že bude preferovat, aby v průmyslové zóně byly výrobní firmy, ideálně s vlastním vývojem.

Lehká výroba či sklady by mohly najít místo v lokalitě Pohodlí v areálu bývalého vysílače, která patří do katastru Litomyšle a sousední obce Čistá. V minulosti tam chtěla Firma Lamione SE postavit depolymerizačního zařízení na likvidaci pneumatik, ze záměru ale nakonec sešlo. "Nyní přišel majitel areálu, že by tam měly tři firmy z Litomyšle zájem se rozvíjet. Měl by tam být jeden větší sklad, zázemí stavební firmy a kovovýroba," řekl Brýdl. Vlastník v současnosti zpracovává studii rozvoje areálu, která je podmínkou požadované změny územního plánu, aby se mohlo stavět na rozsáhlejší ploše a do větší výšky. Jednání se účastní i osadní výbory Pohodlí a Nová Ves a obec Čistá.