Komatsu potřebuju bagr

Litomyšl má dalšího zájemce o pozemky v městské průmyslové zóně

Litomyšl (Svitavsko) (ČTK) - Litomyšl má dalšího zájemce o pozemky v městské průmyslové zóně. Místní firma Willi plast chce koupit téměř tři čtvrtě hektaru za 2,593 milionu korun bez DPH a vybudovat tam výrobní halu. Transakci musí ještě schválit zastupitelé.

"Je to jeden z posledních prodejů pozemků. Průmyslová zóna už bude skoro zaplněná," řekl ČTK místostarosta Radomil Kašpar (KDU-ČSL).

Město po schválení prodeje sepíše s firmou smlouvu o budoucí kupní smlouvě a plánovací smlouvu. Vlastní prodej pozemků se uskuteční po vydání stavebního povolení nebo uzavření veřejnoprávní smlouvy, kterou bude pravomocně povolena výstavba. Stavba musí být dokončena a musí získat povolení k užívání do 30 měsíců od podpisu kupní smlouvy. Měst si také vyhradí možnost zpětné koupě pozemků na dobu určitou 54 měsíců a předkupní právo za stejnou kupní cenu v této lhůtě.

Společnost Willi plast vyrábí především technické výlisky pro automobilový průmysl, například vzhledové díly, součástky do světlometů nebo klimatizací. Komponenty dodává i pro elektrotechnický průmysl, nabízí rovněž kompletaci dílů a tamponový potisk. Zaměstnává více než 30 lidí.

V průmyslové zóně, která je na konci Litomyšle u výjezdu na Svitavy, plánuje ještě vybudovat nové zázemí pro svou pečovatelskou službu Farní charita v Litomyšli. Dosavadní budova Lidového domu už potřebám organizace nepostačuje, objekt je také památkově chráněný a není bezbariérový. Sousední pozemek je určen pro budoucí výjezdovou základnu záchranné služby, Pardubický kraj ji chce začít stavět na jaře.