husqvarna

Litoměřice nabídnou šest parcel na výstavbu rodinných domů formou dražby

Litoměřice (ČTK) - Litoměřice nabídnou šest stavebních pozemků v lokalitě Karolíny Světlé na Miřejovické stráni formou dražby. Nejmenší parcela měří 603 metrů čtverečních, největší pak 803 metrů čtverečních. Licitace je plánována na 20. listopadu od 15:00 v zasedací místnosti Felixe Holzmanna v budově městského úřadu na Mírovém náměstí. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí města Eva Břeňová.

Minimální vyvolávací cena byla stanovena na 4300 korun za metr čtvereční plus daň. "Vychází z odborného vyjádření znalce a zahrnuje i investice města,“ informoval místostarosta Jiří Adámek (ANO). Majitelem pozemku se stane člověk, který nabídne při dražbě nejvyšší cenu a uhradí ji do dvou měsíců po podpisu kupní smlouvy. Smlouvy nicméně musí schválit zastupitelstvo, které se sejde v polovině prosince.

Prodej není v rozporu se záměry rozvoje města ani s platnou územně plánovací dokumentací. "Ve spolupráci se stavebním úřadem jsme vypracovali regulativy, respektive doporučení pro stavebníky týkající se budoucího souboru rodinných domů v této lokalitě," podotkla vedoucí odboru územního rozvoje městského úřadu Venuše Brunclíková. Jednou z podmínek pro povolení stavby je s ohledem na charakter lokality například její vzhled. Povolený není například bungalov, naopak přípustná jsou až dvě plná nadzemní podlaží. Inženýrské sítě a přístupovou komunikaci vybuduje město nejpozději do července příštího roku.

Naposledy prodávalo město Litoměřice stavební parcely před osmi lety, řekla Lenka Jindřichová, referentka odboru správy nemovitého majetku městského úřadu, na kterou je možné se obracet se s případnými upřesňujícími dotazy k chystané licitaci. K dispozici je na telefonním čísle 416916258 a e-mailu lenka.jindrichova@litomerice.cz. Podrobné informace a regulativy město na úřední desce zveřejní v příštím týdnu.