husqvarna

Lípa na Havlíčkobrodsku bude stavět dům s byty asi za 41 milionů Kč

Lípa (Havlíčkobrodsko ) 17. července (ČTK) - Obec Lípa na Havlíčkobrodsku postaví do 15 měsíců nový multifunkční dům s byty. Zaplatí za něj asi 41 milionů korun (bez DPH). V domě bude prostor pro ordinace lékařů nebo knihovnu. Investici obec připravila, aniž získala dotaci. ČTK to řekl starosta obce Jiří Kunc.

„S úvěrem nepočítáme, pojedeme z vlastního rozpočtu,“ řekl Kunc. Roční rozpočet obce je asi 69 milionů korun.

Dům bude stát na místě původního objektu, který obec koupila od zemědělského podniku. Na jeho demolici získala obec peníze v rámci dotací podporujících regeneraci brownfieldů. V novém objektu bude také společenský sál, klubovny nebo prostor pro služby.

Deset nových malometrážních bytů bude sloužit jako startovací byty nebo bydlení pro seniory. „Dělali jsem si nějaký průzkum, zájem o byty by byl, ale uvidíme,“ řekl starosta. Bude to podle něj první větší investice do obecních bytů, zatím má jeden.

Obec bude mít podle starosty využití i pro prostory, které se uvolní po zprovoznění nového multifunkčního domu. „Určitě je využijeme pro hasiče nebo pro rodinné centrum, které má nyní stísněné podmínky,“ řekl Kunc. Rodinné centrum, které pořádá akce pro veřejnost, funguje v obci od roku 2014, jeho zřizovatelem je spolek TILIA.