Cime 2 kvartál 2024

Lidé se mohou vyjádřit k dostavbě hotelu Bouřňák na Teplicku v Krušných horách

Moldava (Teplicko) 19. listopadu (ČTK) - Do konce listopadu se mohou lidé vyjádřit k záměru přestavby hotelu Bouřňák na vrcholu stejnojmenného kopce na Teplicku v Krušných horách, na kterém je sjezdovka. Své připomínky mohou zaslat krajskému úřadu. Hotel je několik let zavřený, investor chce budovu opravit a dostavět. V objektu mají vzniknout apartmány. Vyplývá to ze záměru zveřejněného na webu krajského úřadu Ústeckého kraje.

Hotel byl první českou turistickou chatou v Krušných horách, známou jako chata Karla Líma. Objekt postavil Klub českých turistů mezi lety 1928 až 1930. Později byl několikrát upravován. Záměrem investora je rekonstrukce a dostavba, podle zveřejněné informace je záměr v souladu s územním plánem obce Moldava a souhlasili s ním také zastupitelé obce v předešlém volebním období.

Ve výšce 869 metrů nad mořem je vedle hotelu také několik menších objektů, které se využívají k obsluze lyžařského střediska Bouřňák. V okolí je několik sjezdovek. V navrhovaném záměru se počítá s tím, že bude nutné bourat příčky, stropní konstrukce, krov přímo v hotelu, který je ve špatném stavu. K hotelu chce investor z obou stran dostavět domy s apartmány a v hotelu provozovat bar a restauraci.

V návrhu jsou součástí apartmánů lodžie a k jednotkám náleží parkovací krytá parkovací místa v suterénu a další na přilehlém pozemku. Počítá se s 84 parkovacími místy, 42 apartmány, v nichž bude 94 lůžek, a bytem správce. Do suterénu je umístěna restaurace, prostor pro wellness. Nové objekty zahrnují jedno podzemní podlaží, dvě nadzemní a podkroví. Navrženo je zastřešení křídel sedlovými střechami a opláštění fasád plechem v antracitové a bílé barvě.

Součástí záměru je návrh na novou čističku odpadních vod, řešení přívodu pitné vody, kanalizace. K objektu vede asfaltová silnice.

Hotel je na území evropsky významné lokality Východní Krušnohoří, kde žije několik chráněných druhů živočichů a rostlin. Podle vyjádření odboru životního prostředí krajského může mít záměr vliv na předmět ochrany.

fir kš