Cime 3 kvartal 2024

Lidé porušují v Pardubicích zákazové značky a zábrany a vstupují na stavbu

Pardubice 29. července (ČTK) - Pardubičtí strážníci jezdí víc na kontroly stezek podél Labe v lokalitě u rosického mostu. Požádala je o to stavební firma, která tam staví. Lidé jim chodí přes staveniště, i když jsou všude viditelné zákazové značky či zábrany. ČTK to dnes řekl mluvčí městské policie Jiří Sejkora.

"Stavební dozor nás požádal, abychom tam prováděli namátkové kontroly. Na pravé straně je jeřáb, který pracuje s mnohatunovými panely, chodci a cyklisté se motají v pracovním prostoru," řekl Sejkora.

Stavba trvá už několik měsíců a ještě bude pokračovat, stavební firma tam pracuje na zdvojkolejnění trati z Rosic do Stéblové. Součástí je i stavba mostu s dvěma kolejemi.

"Natrefil jsem tady ve čtvrtek na pět přestupců, to jsem tady nebyl v nejfrekventovanějším čase. Ve všech případech lidé nereagovali ani na to, že vidí člověka v reflexní uniformě, dojeli až ke mně, takže jsme to řešili pokutou," řekl Sejkora.

Kvůli zavřeným cyklostezkám u rosického mostu musí cyklisté i chodci využívat objížďku, na pravé straně Labe je asi kilometr dlouhá. "Rozumím tomu, že objížďka je delší, ale to se prostě stává, s tím se nedá nic dělat, jinudy vést nemůže," řekl Sejkora.

U vlakového nádraží, kde město staví autobusový terminál, je situace podobná. "Je tam zrušený chodník, který vede od Lidlu k nádraží, je tam samozřejmě značka zákazu vstupu chodců. Měli by přejít na druhou stranu silnice," řekl Sejkora.

Chodci i tak chodí, kde nemají. "Řidiči si stěžují, že se tam chodci motají v jízdní dráze, která je stavbou zúžená. Také se tam proto chodíme podívat, kontrolovat dopravní situaci," řekl Sejkora.