Mercedes

Liberec zrušil soutěž na rekonstrukci budovy Uranu, zakázku vypíše znovu

Liberec 8. prosince (ČTK) - Liberec zrušil soutěž na rekonstrukci úřednické budovy Uranu, vítěz odstoupil a další dva uchazeči nesplnili podmínky řízení. Novináře o tom dnes informovala náměstkyně primátora Radka Loučková Kotasová (ANO). Zakázku zhruba za 84 milionů korun bez daně chce radnice vypsat co nejdříve.

Radnice v soutěži dostala tři nabídky, nejlepší byla za 78,75 milionu korun. "Potenciální vítěz bohužel ze soutěže odstoupil, můžeme se jen domnívat z jakého důvodu," řekla náměstkyně. Podle ní nemohli přijmout ani nabídky dalších dvou uchazečů, kteří chtěli 84,4 milionu a 90,23 milionu. "Nebyli schopni doložit reference tak, jak bylo požadováno podle zadávací dokumentace. Proto nám nezbylo nic jiného než tuto soutěž zrušit a budeme vypisovat znovu v co nejkratším možném termínu," dodala Loučková Kotasová.

Sedmipodlažní kancelářská budova v sousedství autobusového nádraží potřebuje obnovit hlavně fasádu, která je svému okolí nebezpečná. Kolem Uranu je ochranné lešení, aby nic nespadlo na chodník, který vede k vlakovému nádraží. Nová fasáda bude z pozinkovaného plechu, nahradí tzv. boletické panely. Při rekonstrukci se bude dělat i vzduchotechnika, elektroinstalace či ústřední topení. Práce jsou naplánované na osm měsíců.

Z Uranu se už v září vystěhovali úředníci sociálního odboru. Do budovy S Toweru se přemístilo zhruba 60 pracovníků. Z Uranu se budou muset vystěhovat i pracovníci registru dopravy, kteří dočasný azyl budou mít v budově krajského úřadu. Přemístit by se měli do místa, kde je dnes očkovací centrum.