Komatsu potřebu bagr

Liberec za první etapu Nové Pastýřské zaplatí 52 mil. Kč, práce začnou v létě

Liberec (ČTK) - Liberec za první etapu výstavby silnice takzvané Nové Pastýřské zaplatí skoro 52 milionů korun. Práce začnou v červenci a skončí na jaře příštího roku. Zakázku z šesti uchazečů získala firma Metrostav DIZ. Novináře dnes o tom informoval náměstek primátora Jiří Šolc (ANO).

"Takzvaná Nová Pastýřská se opět o krok přiblížila k realizaci. Po letech příprav a projektování jsme v otevřené soutěži vybrali zhotovitele parkoviště, opěrné zdi a úprav Tržního náměstí. Následovat budou další etapy s cílem vybudování kompletní části vnitřního městského okruhu, na který naše město čeká již mnoho let," uvedl náměstek.

O vybudování Nové Pastýřské, která spojí Sokolskou ulici s Tržním náměstím u plaveckého stadionu, se v Liberci mluví už skoro 20 let. Tato nová silnice by po dokončení měla převzít část dopravy z horní části centra města. Cílem je také přeměnit zanedbanou a dosud slepou Pastýřskou ulici v moderní městskou třídu se zelení, která bude sloužit jak pro automobily, tak pro cyklisty a chodce.

Novou Pastýřskou dlouhou skoro půl kilometru plánuje město vybudovat v několika etapách. V první etapě stavbaři upraví zhruba 120 metrů dlouhý úsek na Tržním náměstí. Úpravy umožní dopravní napojení parkoviště v ulici Pastýřské i z tohoto směru. V současnosti je přístup k parkovišti pouze ze strany ulice Sokolské. Parkoviště s kapacitou přes 130 míst se nachází na bývalém sportovním hřišti vedle budovy policie a také potřebuje modernizaci. Auta nyní stojí na hliněné a bahnité ploše s výmoly, po úpravách bude parkoviště fungovat v režimu P+R, tedy ve spojení s veřejnou dopravou.