Komatsu potřebu bagr

Liberec za modernizaci parkoviště zaplatí bez daně skoro 30 mil. Kč

Liberec 20. července (ČTK) - Liberec za modernizaci parkoviště v Pastýřské ulici zaplatí bez daně skoro 30 milionů korun. V úterý vedení města vybralo firmu, která zakázku získá. Práce začnou nejdřív na konci srpna, řekl dnes ČTK náměstek primátora Jiří Šolc (Starostové pro Liberecký kraj).

Podle něj je to dané tím, že musí splnit ještě několik administrativních úkonů. "Je nutné uveřejnit rozhodnutí o výběru, kdy je patnáctidenní lhůta pro námitky," uvedl Šolc. Rozhodnutí o výběru musí podle něj také poslat k posouzení poskytovateli evropské dotace, která by měla pokrýt zhruba polovinu nákladů.

Modernizace parkoviště je první etapou roky plánované výstavby silnice Nová Pastýřská. Ta spojí Sokolskou ulici s Tržním náměstí a měla by pomoci odvést část dopravy z horního centra města.

O zakázku na modernizaci parkoviště v režimu P+R, tedy v návaznosti na veřejnou dopravu, projevily zájem tři firmy. Radnice očekávala cenu bez daně 32 milionů, dvě nabídky byly pod ní, a to za 29,68 milionu a za téměř 31 milionů. Třetí uchazeč požadoval skoro 38,7 milionu. "Rada města vybrala firmu SaM Česká Lípa, která měla nejlevnější nabídku," dodal Šolc.

Parkoviště je na bývalém sportovním hřišti vedle budovy policie. Motoristé nyní parkují na hrbolaté hliněné ploše s kalužemi, po úpravách plochy by tam mělo být 134 míst k parkování. To bude podle náměstka asi o třetinu méně než nyní. "Když auta parkují nadivoko, tak se jich tam vejde více. To je potřeba úplně zodpovědně říci, že toto nové krásné parkoviště bude postavené dle všech platných státních a evropských norem. A to znamená, že parkovací místa budou komfortní, široká, pěkná, ale bude jich méně," řekl již dříve Šolc.