husqvarna

Liberec k návrhu nového územního plánu dostal 249 námitek a připomínek

Liberec 9. června (ČTK) - Liberec k upravenému návrhu nového územního plánu dostal 249 námitek a připomínek. Měněných částí plánu se ale týkala jen necelá polovina z nich. ČTK o tom dnes informovala mluvčí radnice Jana Kodymová.

Na vytvoření nového územního plánu, který by měl upravit rozvoj pátého největšího města v zemi v příštích 20 až 30 letech, pracuje radnice od roku 2007. Poslední verzi návrhu radnice představila při on-line veřejném projednání na konci května. Připomínky bylo možné podávat do tohoto pondělí, přišlo jich 249. "Po prvotním posouzení však víc jak polovina byla k neměněným částem. Nebyly tudíž předmětem opakovaného veřejného projednání a budou pravděpodobně vyhodnoceny jako nedůvodné," uvedla Kodymová. Nejaktivnější byl podle ní člověk, který podal 135 námitek a připomínek.

Proces přijetí nového územního plánu se v Liberci blíží ke svému konci. Primátor Jaroslav Zámečník (Starostové pro Liberecký kraj) už dříve uvedl, že ke schválení by ho měli dostat zastupitelé města na konci letošního roku. Během celé doby pořizování nového územního plánu obdržela radnice přes 3500 námitek a připomínek. Návrh kritizovala i opozice. Její zástupci míní, že jde v řadě případů proti tomu, co obyvatelé požadují. Jako příklad uvádějí vytvoření průmyslové zóny vedle letiště v Ostašově nebo převedení ploch takzvaně smíšených do ploch průmyslu, což zasáhne městské části Vesec a Doubí. Současné vedení radnice kritiku odmítá s tím, že jde o návrh vytvořený předchozím vedením města. Výraznější změny v něm současné vedení města provádět nechce kvůli tomu, aby bylo možné nový územní plán přijmout co nejrychleji. Problematické oblasti chce řešit později jednotlivými změnami územního plánu.