husqvarna

Liberec hledá firmu, jež mu vyprojektuje stomilionovou přístavbu domova seniorů

Liberec (ČTK) - Liberec hledá firmu, která mu zpracuje projektovou dokumentaci na přístavbu městského domova seniorů na Františkově. Radnice je za dokumentaci ochotna zaplatit maximálně 7,2 milionu korun včetně daně. Vyplývá to z údajů ve věstníku veřejných zakázek. Vybudování přístavby si vyžádá odhadem dalších 100 milionů korun bez daně.

Domov seniorů na Františkově je s kapacitou 200 míst už nyní největším zařízením svého druhu v Libereckém kraji, zájmu to ale nestačí. "V přístavbě by mělo vzniknout dalších zhruba 80 lůžek," odpověděla na dotaz ČTK náměstkyně primátora pro strategický rozvoj a dotace Šárka Prachařová (ANO).

V plánu radnice je mít v novém pavilonu domov se zvláštním režimem, což je pobytová sociální služba se zvýšenou péči třeba o seniory postižené demencí. Prachařová odhaduje, že výstavba pavilonu by mohla začít v letech 2025 či 2026. Záležet bude i na tom, zda se městu podaří získat peníze z některého z dotačních programů. Žádný vhodný zatím radnice nenašla. "Očekáváme ale, že i do této oblasti dotace půjdou," dodala náměstkyně.