husqvarna

Lávka v Rosicích nad Labem by stála 47 mil. Kč, obvod ji stavět nebude

Pardubice 13. října (ČTK) - Lávka přes slepé rameno Labe v Pardubicích se zatím stavět nebude. Stavba by vyšla na 47 milionů korun, což městský obvod není ochotný zaplatit. ČTK to řekl starosta městského obvodu VII Vítězslav Čapek (ČSSD). Podle něj je škoda, že se investice neuskuteční, cestu přes řeku z Rosic nad Labem do Svítkova pro pěší a cyklisty obvod potřebuje.

Lávka měla vést z okraje Rosic, kousek od Školního náměstí. Proluka mezi domy vede ke břehu slepého ramene. Zastupitelé kvůli ceně stavbu odmítli. Město Pardubice bylo ochotné poskytnout obvodu sedm milionů korun, nakonec o tom ani nehlasovalo, protože obvodní radnice stavět nebude.

"Jsme v patové situaci. Bylo zrušené i výběrové řízení. Pokud bychom znovu otevírali výběrové řízení, cena by byla pravděpodobně ještě vyšší. Jediný problém byla cena. Chtěl jsem to ještě jednou přehlasovat, jenže je zrušené výběrko, tak to nemá efekt," řekl Čapek.

Projektový rozpočet byl 32 milionů korun, v tendru cena výrazně stoupla. Podle Čapka se ještě mohly vyskytnout další náklady a obvod by platil 50 milionů korun.

"Poslední rok se zvedly všechny ceny. Mohli jsme mít něco hezkého, pořád se snažím najít dotační titul, zatím se nic nenašlo, protože to nenavazuje na cyklostezku. Nejde o zkratku přes řeku, ale lidé by se vyhnuli úzké komunikaci mezi kostelem a svítkovským mostem, kde jsou kolony, kde nejde jít s kočárkem, se psem, i cyklisté mají problém," řekl Čapek.