Komatsu potřebu bagr

Lanškroun vyzval kraj, ať opraví Lidickou ulici, která hejtmanství patří

Lanškroun (Orlickoústecko) 6. dubna (ČTK) - Město Lanškroun na Orlickoústecku požaduje po Pardubickém kraji, aby opravil Lidickou ulici. Rozbitá silnice patří hejtmanství. Podle náměstka hejtmana Michala Kortyše (ODS) letos oprava komunikace na řadu nepřijde. Řekl to ČTK.

Podle Lanškrouna je silnice v neutěšeném stavu delší dobu, což místní lidé kritizují. Radnice proto jednala s náměstkem Kortyšem a poslala mu i písemnou výzvu.

"Občany města stav ulice Lidická opravdu trápí. Každoročně se na nás obrací a žádají opravu silnice, která je, především po zimě, ve špatném stavu. Moc bych si přál, aby vlastník komunikace požadavek města vyslyšel a zařadil investici rekonstrukce ulice Lidická do svého rozpočtu," řekl starosta Radim Vetchý (Lanškrounské fórum).

Silničáři letos opraví v Lidické výtluky po zimě, generální opravu musí kraj naplánovat, připravit projekt, získat stavební povolení, vybrat zhotovitele, což letos rozhodně nestihne, řekl náměstek hejtmana.

"Zadal jsem silničářům, aby prověřili stav silnice, odhadli cenu. Investice bude připravená asi na podzim, na příští rok by se dala zahrnout do rozpočtu. Spravujeme kolem 3200 kilometrů silnic, projektů máme připravených asi za miliardu, je hodně silnic, které je potřeba opravit," řekl Kortyš.

Kraj rozhoduje o opravách i podle dopravní vytíženosti, některé silnice tak přijdou na řadu dřív, protože po nich jezdí víc aut. Lidická ulice je komunikací třetí třídy. Modernizace kraj plánuje i podle toho, kdy obce opravují kanalizace. "Letos nám to hodně zasekalo rozpočet, obce dostávaly dotace na kanalizace, rozkopaly silnice, které pak musíme opravit," dodal hejtmanův náměstek.