Cime 2 kvartál 2024

Lanškroun se příští rok nejspíš dočká opravy Lidické ulice

Lanškroun (Orlickoústecko) 31. ledna (ČTK) - Pardubický kraj pravděpodobně opraví v příštím roce Lidickou ulici v Lanškrouně na Orlickoústecku. Město dlouhodobě upozorňovalo na špatný stav komunikace a chtělo po hejtmanství nápravu, uvedlo v tiskové zprávě.

Kraj se rozhodl pro celkovou rekonstrukci, proto neudělá opravu letos, ale v roce 2024. Původně navrhoval obnovu asfaltobetonových vrstev vozovky, na což měl hotový projekt. Změna si vyžádá úpravu projektové dokumentace.

"Pardubický kraj měl opravu silnice III/36810 v průtahu města Lanškroun zařazenou do plánu na rok 2023. Na základě provedených průzkumných a diagnostických prací ale došlo k zásadní změně technologie opravy silnice," řekl náměstek hejtmana Michal Kortyš (ODS).

Město upozornilo na nedostatečné odvodnění vozovky, což by pouhá obnova vrstev nevyřešila. Součástí nové projektové dokumentace bude také osazení odvodňovacího žlabu, bude umístěný naproti garážím.

"Stav vozovky na ulici Lidická je často kritizován. Za město jsme zmínili i problematiku odvodnění ulice. Zvláště po deštích komplikuje stojící voda na vozovce život lidem v přilehlých nemovitostech i samotným řidičům,” uvedl starosta Radim Vetchý (Lanškrounské fórum).

Souběžně s rekonstrukcí silnice město musí opravit chodníky a veřejné osvětlení, které mu patří. Jako první však bude v ulici pracovat stavební firma, která opraví kanalizaci. Společnost Vodovody a kanalizace Jablonné nad Orlicí plánuje modernizaci vodovodní sítě od křižovatky I/43 po Škroupovu ulici.