Komatsu potřebuju Bagr

Kyjovské koupaliště se otevře po třech letech a generální opravě

Kyjov (Hodonínsko) 15. července (ČTK) - Po třech letech a generální opravě se koupaliště v Kyjově na Hodonínsku znovu otevře. Naposledy bylo v provozu v roce 2019, pak jej na dva roky uzavřel nejen covid, ale hlavně havarijní stav spojený s velkými úniky vody. Nyní má za sebou rekonstrukcí za 70 milionů korun a ve čtvrtek se otevře veřejnosti. Město o tom informovalo v tiskové zprávě.

"Venkovní část nabízí tři moderní bazény. Nejdominantnější je velký víceúčelový bazén se třemi 50 metrů dlouhými plaveckými dráhami a oddělenou odpočinkovou zónou s perličkovou lázní, masážními lehátky a zabudovanými vodními tryskami. Vedle něj, oddělený venkovním barem, je neplavecký bazén s třídráhovou skluzavkou, vodní houpačkou a dalšími vodními prvky. Pro nejmenší je pak k dispozici brouzdaliště se skluzavkou, vodními pistolkami a menšími tryskami," uvedl místostarosta Kyjova Daniel Čmelík (Sedmadvacítka nezávislých).

Šatny a toalety budou letos provizorně umístěny v unimobuňkách, příští rok po dostavění akvacentra bude zázemí i pro letní koupaliště v něm. "Krytá část nabídne vedle bazénu i tobogán a další vodní prvky, nebude chybět stylová restaurace. Velkým lákadlem je pak saunový svět, který, věřím, že návštěvníky oslní úchvatnou atmosférou," dodal starosta Kyjova František Lukl (Sedmadvacítka nezávislých). Výstavba akvacentra přijde město na dalších 215 milionů korun, hotové by mělo být do příštího léta.

Celý komplex, který je největší investicí v historii města, bude pojmenovaný Aquavparku, tedy slovní hříčkou spojující akvacentrum a umístění v městském parku.