Komatsu potřebuju Bagr

Kvůli stavbě mostu v Brně nepojedou vlaky mezi hlavním a židenickým nádražím

Brno 18. března (ČTK) - Kvůli stavbě nového železničního mostu přes Šámalovu ulici v Brně bude od 27. března omezený průjezd vlaků mezi brněnským hlavním a židenickým nádražím. Celý rok zde nejezdí vlaky mezi Brnem a Blanskem a nyní zde přestane jezdit i větší část rychlíků mezi Brnem a Havlíčkovým Brodem, část osobních vlaků mezi Brnem a Tišnovem. Úplně tu přestanou jezdit vlaky z Brna do Ostravy, které mají za běžných okolností výchozí či konečnou stanici v Králově Poli. Vyplývá to z informací, které zveřejnil koordinátor jihomoravské veřejné dopravy Kordis JMK. Výluka bude trvat až do 27. listopadu.

Nejjednodušší situace je u vlaků z Brna do Ostravy a Bohumína. Všechny budou výchozí z hlavního nádraží. U vlaků ve směru na Havlíčkův Brod pět spojů projede jednokolejným úsekem mezi hlavním nádražím a Židenicemi, a výluka se jich tak nedotkne. Všechny ostatní rychlíky však v Židenicích zastaví a konečnou či výchozí stanici budou mít na dolním nádraží, které se v minulých letech hojně používalo, když se modernizovalo hlavní nádraží. Z dolního nádraží budou jezdit autobusy na hlavní nádraží. Stejně tak budou na dolním nádraží začínat či končit osobní vlaky, které spojují Brno s Tišnovem.

Z Králova Pole pojede kromě běžné tramvajové linky 6 ještě tramvajová linka P6, která už jezdila i v minulosti a spojuje královopolské nádraží s hlavním.

Stavbaři začali s výměnou mostu v polovině února. Starý klenutý most nahradí železobetonovou deskou, takže pod mostem bude v budoucnu více míst jak pro to, aby se vyhnula protijedoucí auta, tak pro pěší a cyklisty.