husqvarna

Kvůli stavbě kanalizace bude uzavřena Mitrovická ulice v Ostravě-Nové Bělé

Ostrava 2. listopadu (ČTK) - Kvůli stavbě kanalizace bude na rok a půl uzavřena Mitrovická ulice v Ostravě-Nové Bělé. Ke svým domům obyvatelé dojedou, komplikací ale bude, že tam nebudou jezdit autobusy. Vyplývá to z informací na internetových stránkách obvodu a Dopravního podniku Ostrava (DPO).

V příměstském ostravském obvodě žije více než 2000 obyvatel. Mitrovická ulice je páteřní silnice, která prochází celým obvodem. Od 6. listopadu bude pro průjezd uzavřený úsek dlouhý zhruba 1,9 kilometru, od křižovatky s Krmelínskou ulicí (křižovatka U Balcara) po křižovatku s Hrabovskou ulicí v části Mitrovice. Stavba kanalizace přijde bez DPH na více než 70 milionů korun a na starosti ji bude mít ostravská společnost STASPO.

Novobělský starosta Lumír Bahr (KSČM) uvedl, že stavba bude rozdělena do deseti etap po zhruba 200 metrech. "Začíná se od Mitrovic, směrem nahoru k ulici Krmelínské. V uzavřených částech bude zabezpečen příjezd k nemovitostem po celou dobu realizace," uvedl starosta.

Jen ve výjimečných případech se podle něj může stát, že lidé budou mít den omezený přístup autem do garáže. "Stejně tak bude zabezpečen vjezd i výjezd do přilehlých ulic po celou dobu realizace v daných úsecích," uvedl Bahr.

Výluka se bude týkat autobusových linek 50 a 55. Linka 50 bude z konečné Porážková jezdit pouze po zastávku Hrabůvka, Poliklinika. Linka 55 bude mezi zastávkami Hrabůvka, Benzina a Nová Bělá, křižovatka jezdit odklonem. "Do Mitrovic a zpět bude zavedena kyvadlová doprava linkou X55," oznámil DPO. Na linku X55 budou lidé přestupovat u Makra na zastávce Žižkovská.

Bahr uvedl, že obec koupila box, do kterého si budou moci lidé schovávat kola, na kterých přijedou na zastávku k nové sportovní hale. Chce také koupit osmimístný minibus, který tam bude v určitých hodinách pendlovat. "Tuto variantu chceme zvolit hlavně pro starší občany, ať si mohou v klidu zajet nakoupit nebo dojít k lékaři," uvedl starosta.

Stavba je podle něj nezbytná. "Je třeba tuto akci zrealizovat, abychom se konečně dostali do 21. století. Na této páteřní kanalizaci jsou závislé přilehlé komunikace, které ještě stále nejsou odkanalizovány," uvedl Bahr.