Cime 2 kvartál 2024

Kvůli přípravným pracím nepojedou téměř tři týdny vlaky z Brna do Zastávky

Brno (ČTK) - Kvůli přípravným pracím pro modernizace železniční tratě z Brna do Zastávky u Brna budou jezdit místo vlaků od příštího pondělí 29. ledna do 15. února autobusy, ovšem vždy pouze od pondělí do čtvrtka od 7:50 do 16:50. Od pátku do neděle pojedou vlaky standardně. Vyplývá to z informací společnosti Kordis JMK v pravidelném informačním letáku pro cestující. Nepřetržitá výluka čeká cestující od 30. dubna do poloviny prosince.

Místo osobních vlaků a rychlíků pojedou autobusy na čtyřech linkách, které budou označené písmeny A, B, C a R. Jejich jízdní řády najdou cestující na webu IDS JMK. V Brně budou autobusy odjíždět z parkoviště v Uhelné ulici u obchodního domu Tesco.

Linka A je vedena jako zrychlený spoj, který zastaví v Brně u Ústředního hřbitova, u staré nemocnice a poté až na zastávkách Rosice, Husova a u nádraží a poté v Zastávce. Linka B pojede v Brně přes Ústřední hřbitov do Ostopovic, Troubska, Střelic, Tetčic a Zastávky. Linka C zastaví také u Ústředního hřbitova, dále v Troubsku, Omicích, Tetčicích, Rosicích a v Zastávce.

Autobusy, které nahradí rychlík na lince R, pojedou z Brna bez zastavení až do Náměště nad Oslavou.

Správa železnic po dokončení modernizace a elektrizace úseku Brno - Střelice začala loni s přípravnými pracemi v úseku Střelice - Zastávka a letos zde položí druhou kolej a bude zde možné zavést elektrický provoz.