Komatsu potřebu bagr

Kvůli opravě silnice čeká řidiče na Opavsku déle než roční objížďka

Ostrava 14. července (ČTK) - Silnici spojující obce Jelenice a Lesní Albrechtice na Opavsku čeká kompletní rekonstrukce. Práce začnou v pondělí a řidiči tak budou muset více než rok jezdit přes objížďku. Novinářům to dnes sdělila Miroslava Chlebounová z krajského úřadu. Opravovaný úsek je dlouhý zhruba 1,5 kilometru a v době prací bude zcela uzavřen.

Náklady na opravu silnice budou zhruba 69,4 milionu korun, přičemž zhruba 85 procent nákladů bude hrazeno z Evropského fondu pro regionální rozvoj. "Pěti procenty se na rekonstrukci bude podílet stát, zbytek zaplatí Moravskoslezský kraj ze svého rozpočtu. Kromě opravy samotné silnice je součástí projektu i nová silniční kanalizace, propustky, sjezdy k přilehlým domům, ale také doplnění nového osvětlení a nových zastávek pro autobusy. Po konci prací tu budou i nové chodníky a nová zeleň," uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Radek Podstawka (ANO).

Opravovaný úsek začíná mezi obcemi Jelenice a Lesní Albrechtice, kde končí u napojení na silnici I/57. Objízdná trasa povede ve směru z Vítkova přes Větřkovice po silnici III/4629 a dále po I/57 do Lesních Albrechtic. Počítá se s přerušením stavebních prací v zimním období.