Komatsu potřebu bagr

Kvůli opravě mostů bude omezený provoz na Pražském okruhu

Praha 23. března (ČTK) - Řidiče v Praze ode dneška čekají omezení na dálničním okruhu mezi kříženími s dálnicemi D5 na Plzeň a D6 na Karlovy Vary. Ředitelství silnic a dálnic zahájí opravy tří mostů a nájezdů na dálnice. Uvedlo to v tiskové zprávě. Loni se na křížení okruhu a dálnice D5 opravovaly některé přivaděče.

Opravovat se bude povrch tří mostů, které jsou na okruhu mezi výjezdy 23 na Třebonice a 26 na Řepy. Nejprve přijdou na řadu úseky v pravém jízdním pruhu a po dokončení v levém. Zároveň začnou práce na přivaděči z dálnice D6 ve směru od Karlových Varů na oba směry okruhu.

Při opravě povrchů mostů bude uzavřený vždy jeden jízdní pás. Přivaděče ve směru od D6 na dálniční okruh směr Brno i v druhém směru na Ruzyň budou kompletně uzavřené po celou dobu stavby. Objízdné trasy povedou po dálnici D6 a Karlovarské ulici ve směru na Prahu, výjezdovou větví do ulice Na Hůrce a nájezdovou větví na Karlovarskou ulici a dálnici D6 ve směru z Prahy a dále nájezdovými větvemi na dálniční okruh.

Letošní opravy, včetně následujících etap, které budou zahájené později v průběhu roku, jsou naplánované do poloviny listopadu. Zakázku s rozpočtem 133 milionů získaly Silnice Group a Ekostavby Louny.

Řidiči se mohou před jízdou podívat na stránky www.dopravniinfo.cz, kde jsou nonstop dostupné aktuální dopravní informace nebo si bezplatně stáhnout mobilní aplikaci.