Komatsu potřebu bagr

Kvůli opravě bude dva měsíce uzavřena Jeremenkova ulice v Olomouci

Olomouc (ČTK) - Kvůli rekonstrukci vozovky bude od pondělí 19. června uzavřena část rušné Jeremenkovy ulice nedaleko hlavního vlakového nádraží v Olomouci. Oprava komunikace v úseku od mostu přes řeku Bystřici po křižovatku s Pasteurovou ulicí je naplánována do konce srpna. Objízdná trasa povede po třídě Kosmonautů a dále ulicemi 17. listopadu, Husova a Pasteurova. Po rekonstrukci téměř za 7,5 milionu korun se zvýší bezpečí cyklistů a chodců, sdělila dnes ČTK mluvčí radnice Radka Štědrá.

Projekt počítá nejen s opravou povrchu komunikace, ale také s vybudováním cyklopruhů a ochranných ostrůvků pro přecházení. Rekonstrukce úseku o celkové délce více než půl kilometru je naplánována tak, aby umožnila nové uspořádání dopravního prostoru. "Dojde k vymezení jízdních pruhů pro auta, jízdních pruhů pro cyklisty a bezpečné překonání komunikace chodcům zajistí v místech pro přecházení nové ochranné středové ostrůvky. Spolu s cyklopruhy tady bude městská investice za celkových sedm a půl milionu korun znamenat kompletní opravu povrchu vozovky," uvedl primátorův náměstek Miloslav Tichý (ANO).

Stavba nových cyklopruhů umožní cyklistům bezpečnou jízdu až k mostu přes Bystřici. "Tady naváže na už hotový úsek v Jeremenkově ulici, který dále směřuje cyklisty podél řeky Bystřice Jantarovou cyklotrasou ven z města a míří na Bystrovany," uvedl primátorův náměstek Tomáš Pejpek (ProOlomouc a Piráti).

Uzavírka opravovaného úseku Jeremenkovy ulice je plánována od 19. června do 30. srpna. V první etapě tam budou moct jezdit autobusy. Od 3. července do 17. srpna bude autobusům veřejné dopravy umožněn průjezd pouze ve směru k hlavnímu nádraží. Od 18. srpna do 29. srpna úsekem neprojedou ani autobusy, a to kvůli závěrečné pokládce povrchu komunikace. "Vzhledem k tomu, že se jedná o frekventovanou komunikaci, kde navíc parkuje i poměrně velké množství aut, už v předstihu jsme v lokalitě instalovali dopravní značky zamezující parkování od uvedeného data," upozornil vedoucí odboru dopravy magistrátu Marek Černý.

Rekonstrukce tohoto úseku Jeremenkovy ulice naváže na už hotové opravy vozovek před nádražím, kde je provoz opět bez jakýchkoli dopravních omezení. Stavební práce, které trvaly pět týdnů a vyžádaly si 8,4 milionu korun, se týkaly části terminálu v přednádražním prostoru a také komunikace v úseku od ulice Kosmonautů směrem k Tovární, včetně kruhové křižovatky. "Za kruhovou křižovatkou ve směru k ulici Tovární nebyla v rámci opravy záměrně řešena část vozovky v rozsahu asi 70 metrů, a to z toho důvodu, že se v lokalitě připravuje jiný stavební záměr, v rámci kterého se předpokládá i zásah do stávající komunikace," dodal Černý.