husqvarna

Kvůli havarijnímu stavu vozovky se o víkendu uzavře v Brně Žabovřeská

Brno 2. prosince (ČTK) - Kvůli intenzivní dopravě v Žabovřeské ulici v Brně a havarijnímu stavu vozovky je nutné její část o víkendu uzavřít a opravit. Veškerá doprava bude z této části velkého městského okruhu svedená přes Kamenomlýnský most na Veslařskou a Pisáreckou ulici. Další rok provozu před otevřením nové čtyřproudové silnice už by vozovka nevydržela, uvedla v tiskové zprávě mluvčí brněnského magistrátu Anna Dudková. Silnice bude zavřená v sobotu od 8:00 do nedělních 14:00.

Celá složitá stavba v úzkém profilu mezi skálou pod Wilsonovým lesem a Svratkou pokračuje podle ředitele brněnského závodu Ředitelství silnic a dálnic Davida Fialy dle harmonogramu. Tunel vyražený pro tramvaj se postupně upravuje tak, aby se už příští rok mohly montovat potřebné technologie a pokládat koleje. "Betonáž přesypané části tunelu je hotová, tubus je celý a jsou téměř hotové portálové části. Dělají se izolace a dobetonování a začíná se betonovat spodní část, na kterou se budou pokládat koleje. Dokončuje se také hluková štola," řekl Fiala. Dlouhodobá tramvajová výluka má skončit na konci příštího roku a na začátku roku 2023 už by měly tramvaje zase z Pisárek vyjet směrem do Komína.

Pracuje se i na silniční části. "Dělaly se přeložky sítí, zakládají se různé opěrné zdi a základy galerie, na kterou se silnice rozšíří. Kdo jede kolem, vidí, jak se blízko řekly vrtají základy," řekl Fiala.

Úsek velkého městského okruhu je poslední v jeho západní části. Po jeho zprovoznění na přelomu let 2023 a 2024 bude doprava plynulejší, nyní se z obou stran stojí v kolonách nejen v dopravní špičce. Cena za stavbu části okruhu mezi Kamenomlýnským mostem a křižovatkou s ulicí Hlinky je přes dvě miliardy korun.