Komatsu potřebu bagr

Kvůli demolicí mostů v Rudné ulici se lidem z okolí sníží nájem

Ostrava 28. ledna (ČTK) - Ostravský městský obvod Vítkovice od března sníží nájemné lidem, kteří žijí v blízkosti bouraných mostů v Rudné ulici. Důvodem je vysoký hluk a prašnost spojené s demolicí. Novinářům to dnes za vítkovickou radnici sdělila Lenka Gulašiová.

"Vzhledem k hluku, prašnosti a celkově nekomfortní situaci v blízkosti demolovaných mostů jsme se rozhodli poskytnout od 1. března všem nájemcům bytových domů v ulici Rudné číslo 38 až 64 slevu ze základního nájmu ve výši 20 procent, a to po dobu realizace stavby,“ uvedl starosta Vítkovic Richard Čermák (Ostravak). Dodal, že obvod není investorem stavby a snížení nájemného je fakticky jedinou možností, jak může obyvatelům nedalekých domů alespoň částečně kompenzovat nepříjemnosti, které jim stavba působí.

"Okna některých bytů jsou přímo na úrovni stavby, na níž se intenzivně pracuje po celý týden, a to včetně víkendů. A nejde jen o hluk a prach. Omezen je i přístup k zmíněným domům a pohyb kolem nich," doplnil starosta.

Rudná ulice v Ostravě je jednou z nejvytíženějších silnic v krajském městě. Oprava tamních mostů začala počátkem ledna, má trvat dva roky a bez DPH vyjde na zhruba 239 milionů korun. Stavebníci staré mosty zbourají a pak vybudují nové. Jeden z mostů je vždy uzavřený a osobní auta jezdí v obou směrech po souběžném mostě. Rudná ulice, tedy silnice I/11, vede napříč celou Ostravou. Směřuje v jednom směru do Opavy a ve druhém do Havířova. Uzavřený je nyní most, po kterém se jezdí směrem do čtvrtí Zábřeh, Svinov či Poruba a dál na Opavu.