Komatsu potřebu bagr

Kvůli demolici mostu bude v Horních Počernicích na několik hodin zavřena D11

Praha 24. července (ČTK) - Kvůli demolici mostu bude od dnešních 17:00 do nedělních 09:00 uzavřena dálnice D11 v pražských Horních Počernicích. Objízdná trasa pro osobní i nákladní dopravu povede po dálnici D10 a Náchodské ulici. Most, který převádí Božanovskou ulici přes dálnici, je podle pražské Technické správy komunikací (TSK) ve špatném stavu a příští rok začne stavba nového.

Mluvčí TSK Barbora Lišková v červnu uvedla, že diagnostika mostu prokázala zhoršující se stav mostu a zatéká do něj. V mostní konstrukci se podle ní rozpadá beton a padá z mostu na dálnici pod ním.

Před samotnou demolicí mostu byl provoz na dálnici omezen na dva jízdní pruhy v každém směru, důvodem byly přípravné práce. Po zbourání mostu budou kvůli odklízení suti uzavřeny podle TSK do nedělního večera levé jízdní pruhy.

Provoz v Božanovské ulici bude přerušen až do dokončení nového mostu. Objízdná trasa pro osobní auta vede ulicemi Ve Žlíbku a Náchodská a pro nákladní je svedena z ulice Ve Žlíbku do Mladých Běchovic a dále po Českobrodské na Pražský okruh. Omezení se dotklo i autobusových linek 222, 224 a 221.