husqvarna

Kutná Hora vybuduje parkoviště pro 49 aut v Uhelné ulici

Kutná Hora (ČTK) - Kutná Hora vybuduje parkoviště pro 49 aut v Uhelné ulici a investuje do opravy ulic a výstavby chodníků v okolí. Náklady budou několik milionů korun, cena bude známa po dokončení projektové dokumentace a výběrovém řízení. Nyní má město projekt jen pro parkoviště a chce ho doplnit o úpravy okolí, řekl ČTK starosta Lukáš Seifert (ODS).

"Nemá cenu udělat parkoviště a nechat tam třeba Slavíkovu ulici bez chodníků. Chceme, aby to za něco stálo," uvedl starosta. Nové chodníky a úpravy povrchů podle něj budou také v Uhelné ulici.

Součástí parkoviště budou i dobíjecí stanice pro elektromobily a stanoviště pro kontejnery na odpad. Parkoviště vznikne na ploše, kde je volný prostor po panelovém domě, jejž dělníci v roce 2013 zbourali. Sedmipatrový dům z roku 1963 byl trnem v oku hlavně památkářům, podle nichž narušoval historický ráz města.

Kutná Hora chce do budoucna v centru vytvořit až 130 nových parkovacích míst. Vzniknou vybudováním parkovišť nebo vyznačením stání podél komunikace. Město například jedná s policií a Ředitelstvím silnic a dálnic o zúžení jízdních pruhů v ulici Na Valech, kde by díky tomu vznikla nová parkovací místa a zároveň by se zklidnila doprava.