husqvarna

Krupka nakonec kino prodávat nebude, chce z něj mít multifunkční objekt

Krupka (Teplicko) 27. ledna (ČTK) - Krupka na Teplicku nakonec bývalé kino prodávat nebude. Pro budovu město nemělo dlouhodobě využití, situace se však po volbách změnila a radnice chce objekt přestavit na multifunkční centrum. ČTK o tom dnes informoval mluvčí města Pavel Přibyl.

"Nechceme se zříci minulosti kina. Je však třeba najít takové využití, aby prostor této budovy sloužil aktuálním potřebám obyvatel Krupky. Všichni si uvědomujeme, že s ohledem na konkurenci multiplexů by po ekonomické stránce bylo kino jako takové naprosto prodělečné. Proto diskutujeme jiná multifunkční využití budovy, která by sloužila všem generacím," řekl místostarosta Krupky Rostislav Kadlec (Krupka náš domov).

Mezi diskutovanými návrhy je například herní park pro děti, retro kavárna s minikinem a dobovou výstavou filmařské techniky a další. "Probíhá diskuse o využití tohoto areálu a zatím sbíráme myšlenky a nápady, jak by se dal objekt využít," řekl ČTK Kadlec. Podle něj bude nutné do objektu investovat desítky milionů korun, protože je ve velmi špatném stavu. "Budeme hledat vhodné dotační tituly," doplnil.

Venkovní část areálu by mohla být využita pro lanové centrum, minigolf a jiné venkovní sportovní aktivity. "Součástí budou i veřejné toalety, po kterých řada lidí ve městě volá,“ podotkl místostarosta. Záměr bude vedení města diskutovat jak se širokou veřejností, tak s odborníky. "Jde o to najít smysluplné využití, které bude dlouhodobě udržitelné," řekl Kadlec.

Areál s přilehlými pozemky o rozloze více než 2000 metrů čtverečních se město v minulosti pokoušelo prodat hned třikrát. Poprvé o něj nikdo neprojevil zájem a podruhé, před šesti lety, si zájemce koupi na poslední chvíli rozmyslel. Nejnovější záměr prodeje město vypsalo v červnu 2021 a objekt nabízelo obálkovou metodou s minimální cenou 3,1 milionu korun, připomněl Přibyl. Přestože se přihlásili tři zájemci, z prodeje znovu sešlo. Radnice se proto nyní rozhodla, že bude nejlepší, když objekt zůstane v majetku města. To si ostatně myslí i stovky lidí, kteří se v loňském roce podepsali pod petici na záchranu kina, kterou inicioval místní občan Jiří Chmelík. "Podle mě by byla velká škoda, kdyby tady to kino nebylo," kritizovala tehdy rozhodnutí města i nynější místostarostka Miloslava Bačová (Zdravá Krupka).