husqvarna

Kroměřížská radnice zveřejnila plán chystaných veřejných zakázek pro letošní rok

Kroměříž (ČTK) - Kroměřížská radnice zveřejnila přehled veřejných zakázek, které plánuje vyhlásit v letošním roce. Plán je k dispozici na webových stránkách města. V dnešní tiskové zprávě to uvedl mluvčí radnice Jan Vondrášek.

Město poprvé ke zveřejnění plánu zakázek přistoupilo loni. "Jelikož se tento krok osvědčil, činíme tak i letos. Firmy, které se budou chtít o zakázky ucházet, se mohou na výběrové řízení s předstihem připravit," řekl starosta Tomáš Opatrný (ANO).

Kroměříž tímto krokem podle něj kromě vyšší transparentnosti úřadu sleduje také snahu o úspory. "Pokud budou uchazeči o veřejnou zakázku dobře připravení, mohou nabídnout nižší cenu a město tím ušetří," doplnil starosta. Stručný přehled zahrnuje název zakázky, její předpokládanou hodnotu, odhadovaný termín vyhlášení zakázky a odbor městského úřadu, pro který bude zakázka vypsána.

Dokument momentálně zahrnuje 51 veřejných zakázek. "Z tohoto počtu je 37 zakázek malého rozsahu a ve 14 případech se jedná o zákonné zakázky, které podléhají režimu zákona č. 136/2016 Sb. o zadávání veřejných zakázek," uvedl vedoucí radničního odboru investic Libor Pecháček. Město bude podle něj případně plán zakázek podle aktuálního vývoje jednotlivých akcí upravovat.

V loňském roce město vyhlašovalo 28 veřejných zakázek malého rozsahu, sedm zákonných zakázek a tři zakázky malého rozsahu pro příspěvkové organizace. "Oproti předpokládaným hodnotám těchto zakázek Kroměříž ušetřila zhruba 21 milionů korun," uvedl Vondrášek.

Na letošek město připravuje investice za 269,5 milionu korun. Na základě schváleného rozpočtu Kroměříž předpokládá příjmy zhruba 1,072 miliardy korun a výdaje přibližně 1,123 miliardy korun. Schodek téměř 50,4 milionu korun hodlá pokrýt zůstatkem na bankovních účtech a zapojením projektových i dotačních účtů a fondů.