husqvarna

Kroměříž zvažuje výstavbu nového plaveckého bazénu, potřebuje další dokumenty

Kroměříž 11. října (ČTK) - Kroměřížská radnice zvažuje výstavbu nového plaveckého bazénu. Nevylučuje ani rekonstrukci areálu v Obvodové ulici, který je ve špatném stavu. Radní města proto uložili odboru regionálního rozvoje zajistit zpracování několika důležitých dokumentů. Poslouží k rozhodnutí, zda bazén opravit, nebo zda postavit bazén nový, uvedl v dnešní tiskové zprávě radnice místostarosta Vratislav Krejčíř (Piráti), který dává přednost stavbě nového areálu.

Odbor regionálního rozvoje podle mluvčího radnice Jana Vondráška zajistí zpracování územní studie pro umístění a také vypracování studie novostavby plaveckého bazénu. Zajistí i aktualizaci rozpočtových nákladů na rekonstrukci současného bazénu, a to podle rozpočtu ve dříve zpracované studii na rekonstrukci krytého bazénu v Obvodové ulici.

Projektová dokumentace na současný plavecký bazén vznikla v roce 1973. Stavební povolení úřady vydaly o rok později, povolení k užívání v roce 1986. V letech 2005 a 2006 nechalo město vypracovat dokumentaci na rekonstrukci bazénu, podle které stavbaři opravili kotelnu a vyměnili prosklenou fasádu bazénových hal. Velká část projektu se ale neuskutečnila.

V roce 2016 vznikla studie týkající se modernizace, rekonstrukce a přestavby bazénu, jejíž rozpočet se nyní bude aktualizovat. "Ke studii měli řadu připomínek a požadavků zástupci spolku Plavecké sporty Kroměříž. Autor některé z nich do studie zapracoval a v roce 2019 vytvořil revizní dodatek studie," uvedl Vondrášek.

Bazén je v nevyhovujícím stavu. "Neodpovídá moderním zařízením tohoto typu. Oprava staré budovy by byla příliš nákladná. Jako vhodnější se mi proto jeví postavit nový plavecký bazén. Uvidíme, co vyplyne z podkladů, které necháváme zpracovat. Na jejich základě vedení města a zastupitelé rozhodnou o dalším postupu," uvedl Krejčíř. Město podle něj ale neplánuje stavět rozsáhlé akvacentrum.

V případě nového areálu by se mělo stavět za provozu starého bazénu. Nebylo by tak nutné hledat nový bazén pro plavání školáků, sportovců ani veřejnosti. V případném novém krytém bazénu by podle Vondráška neměly chybět vodní prvky nebo skluzavky, počítá se také s wellness včetně sauny a dostatečným počtem plaveckých drah vhodných pro sportovce i školní výuku.