husqvarna

Kroměříž připravuje opravy městských budov odhadem za více než 100 milionů Kč

Kroměříž (ČTK) - Radnice v Kroměříži připravuje opravy městských budov odhadem za více než 100 milionů korun. V souvislosti s nimi zahájí projekční přípravy 24 investičních akcí. Předpokládané náklady na projekty činí celkem šest milionů korun, uvedl v dnešní tiskové zprávě mluvčí radnice Jan Vondrášek.

Město plánuje například rekonstrukci střech několika sportovišť, základních škol (ZŠ) a mateřských škol (MŠ). "Jedná se o priority, o opravy, kterým se bohužel nevyhneme. Chceme je mít projekčně připravené tak, abychom je mohli realizovat v letech 2024 či 2025. Opravy ve školách budeme chtít naplánovat na letní prázdniny," uvedl starosta Tomáš Opatrný (ANO).

Mezi připravovanými akcemi je rekonstrukce interiéru krytého plaveckého bazénu, zateplení bytových domů Lutopecká 1410 a Lutopecká 1411, oprava střechy ve sportovní hale Slavia, oprava střechy zimního stadionu, oprava střech a štítů v MŠ Mánesova nebo rekonstrukce prvního podzemního podlaží ZŠ Komenského.

V ZŠ U Sýpek město plánuje rekonstrukci střechy školy a tělocvičny, odvlhčení zdi budovy podél ulice Smetanova a výměnu rozvodů vody v původní budově, v ZŠ Zachar opravu střechy kotelny, v ZŠ Oskol rekonstrukci elektroinstalace, v Knihovně Kroměřížska rekonstrukci výtahu a v Domě kultury opravu střechy.

Plán investic vyplývá z rekapitulace technického stavu majetku. Vedení radnice si podklady nechalo zpracovat od ředitelů městem zřízených a založených organizací, které spravují nemovitý majetek města Kroměříže. "Ze sběru informací vyplynulo, že celková potřeba finančních prostředků do rekonstrukce majetku činí cca 600 milionů korun," uvedl vedoucí radničního odboru investic Libor Pecháček.