Cime 2 kvartál 2024

Kroměříž přestaví bývalý obchod v Trávníku na komunitní a kulturní centrum

Kroměříž 16. listopadu (ČTK) - Kroměřížská radnice připravuje přestavbu bývalého obchodu v místní části Trávník na komunitní a kulturní centrum. Na základě zájmu osadního výboru se z něj stane místo pro setkávání občanů, rodinné oslavy a pořádání menších kulturních akcí, uvedl v dnešní tiskové zprávě místostarosta Vratislav Krejčíř (Piráti).

Náklady na kompletní přestavbu včetně nové kanalizace a rozvodů vody, elektřiny a topení jsou podle zpracované studie odhadovány zhruba na 3,5 milionu korun. "Radní města uložili odboru regionálního rozvoje zajistit vypracování dalších stupňů projektové dokumentace, která by měla být hotová do konce příštího roku," uvedl mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

Budova prodejny byla postavena v roce 1985. "Po přestavbě by v bývalém obchodě měl být sál s technickým zázemím, sociálním zařízením, kuchyňkou, skladem nábytku a úklidovou místností. Počítá se také s bezbariérovým přístupem pro invalidní a imobilní osoby," doplnil mluvčí.

Radnice v minulosti v místních částech vybudovala několik sportovišť. Letos opravila střechu v kulturním a společenském areálu Žlíbek v Těšnovicích. Výměna krytiny na pergolách přišla téměř na půl milionu korun.