Cime 2 kvartál 2024

Kroměříž letos plánuje opravy chodníků, vozovek a mostů asi za 28 milionů korun

Kroměříž 18. února (ČTK) - Kroměříž letos plánuje opravy chodníků, vozovek a mostů asi za 28 milionů korun. Je to zhruba o čtyři miliony korun více než loni. Jako první začnou stavbaři pracovat na prodloužení chodníků v Moravské ulici. Náklady činí asi 800.000 korun, řekl dnes novinářům starosta Jaroslav Němec (Nezávislí).

V Moravské ulici dělníci prodlouží levostranné chodníky směrem od Kotojedské ulice, a to v úseku od křižovatky s Třasoňovou ulicí po již vybudované chodníky na této straně ulice. Práce zajistí společnost AF – PROSTAVBY ze Slavičína na Zlínsku. "Možná je škoda, že do výběrových řízení se nám hlásí málo místních firem, které bychom chtěli podporovat i v době covidu, kdy ztrácely své zakázky," řekl starosta.

V první polovině roku město plánuje například i opravu vozovky v místní části Postoupky, a to v úseku k Věžeckému potoku s náklady téměř dva miliony korun. Dále opravu chodníku v Dolnozahradské ulici za 1,3 milionu korun, chodníku v Třasoňově ulici za 1,6 milionu korun nebo opravu chodníků v Albertově ulici za 3,7 milionu korun. Ve druhé polovině roku by se stavbaři měli pustit například do oprav chodníků v Talichově ulici za více než 4,2 milionu korun nebo chodníků v ulici Františka Vančury asi za 3,2 milionu korun.