husqvarna

Kroměříž chystá přes léto ve školách práce za více než 14 milionů korun

Kroměříž (ČTK) - Kroměříž chystá přes letní prázdniny v základních a mateřských školách, které zřizuje, práce za více než 14 milionů korun. Kromě údržby, malování a revizí město připravuje dvě větší investice. Ve školní jídelně na Riegrově náměstí, která patří ZŠ Komenského, to bude rekonstrukce toalet a zázemí pro úklid, stát by měla 2,64 milionu korun. V MŠ Žižkova na Zacharu řemeslníci opraví některé koupelny a toalety, tam se počítá s investicí 1,76 milionu korun, uvedl v dnešní tiskové zprávě kroměřížské radnice místostarosta Karel Holík (SOCDEM).

V základních školách plánuje město další práce zhruba za 6,5 milionu korun. V ZŠ Oskol počítá s nátěrem části střechy budovy školy za 300.000 korun, v ZŠ Slovan s opravou šaten a sociálních zařízení ve školní kuchyni za 450.000 korun. V ZŠ U Sýpek nechá radnice opravit část fasády školy asi za 150.000 korun, v ZŠ Zachar bude pokračovat oprava elektrorozvodů, přijde na 500.000 korun. "Ve všech základních školách jsou plánovány malířské a drobné zednické práce, opravy vybavení a revize zařízení," uvedla zástupkyně radnice Šárka Kučerová.

Obdobné práce město chystá také v mateřských školách. Jedná se o výmalby, opravy žaluzií, dveří, oken, podlahových krytin, drobné stavební práce a revize zařízení. "Jednou z nejvýznamnějších a nejnákladnějších prázdninových prací bude instalace výtahu na dopravu stravy v MŠ Gorkého za 490.000 korun. Celkem budou tyto práce v mateřských školách stát v letošním roce 3,4 milionu korun," doplnila Kučerová.

Město Kroměříž zřizuje osm mateřských a šest základních škol.