Mercedes

Krnov zaplatí 25 milionů korun za projekt nových městských lázní

Krnov (Bruntálsko) 18. června (ČTK) - Krnovská radnice zaplatí 25 milionů korun za vypracování projektové dokumentace na stavbu nových městských lázní. Peníze bude z rozpočtu města jeho vedení čerpat postupně do doku 2025. Se zahájením samotné výstavby se počítá nejpozději v roce 2026. ČTK o tom dnes informovala mluvčí města Dita Círová. Celkem bude projekt stát okolo 300 milionů korun. Stavět by se mělo podle návrhu, který vzešel z architektonické studie.

"V souladu se soutěžními podmínkami architektonické soutěže o návrh nových městských lázní v areálu koupaliště bude nyní vyzván její vítěz, tým Aoc architekti, k podání nabídky na vytvoření všech požadovaných stupňů projektové dokumentace a výkon inženýrské činnosti i autorského dozoru. V případě, že v jednání s vítězem nedojde k dohodě, vyzveme účastníka, jehož návrh se umístil na druhém místě, případně na místě třetím,“ doplnila vedoucí odboru investic a správy majetku Klára Hazuchová.

Oproti původnímu návrhu ale bude muset dojít ke změně. Představitelé města požadují úpravu tak, aby příjezdové plochy a parkoviště nebyly umístěny v druhém pásmu ochrany nedalekého vodního zdroje. Igor Kovačević ze společnosti, která soutěž organizovala, uvedl, že toto je možné. "Město jako investor může říkat architektovi, co má změnit a v jaké podobě," řekl.

Nové lázně v budoucnu nahradí současné lázně uvedené do provozu v roce 1973, jejichž technologická i stavební životnost se blíží ke konci. Modernizaci lázní město začalo řešit bez výsledku už v devadesátých letech. V roce 2017 byla zpracována studie proveditelnosti, která zvažovala opravu starých lázní či výstavbu nového objektu. Tehdejší zastupitelstvo zvolilo jako nejvíce vyhovující moderní, energeticky úspornou novostavbu umístěnou v areálu venkovního koupaliště.

Nové lázně vzniknou na pozemcích města s celkovou plochou 13.200 metrů čtverečních. Propojením současného venkovního koupaliště s novými městskými lázněmi vznikne sportovně-relaxační centrum navazující na sportovní infrastrukturu města podél Petrovické ulice. Součástí městských lázní má být plavecký bazén, relaxační bazén, saunový svět, fitness a doplňkové služby k uvedeným provozům. Počítá se i s parkováním a dopravním napojením areálu.