Cime 2 kvartál 2024

Krnov připravuje parcely pro výstavbu pěti desítek rodinných domů

Krnov (Bruntálsko) 4. listopadu (ČTK) - Krnovská radnice připravuje parcely pro výstavbu pěti desítek rodinných domů. Stavět se budou například v bývalém vojenském prostoru na Kabátově kopci v Ježnické ulici. Další stavební pozemky vzniknou v Petrovické ulici. ČTK to dnes řekla mluvčí města Dita Círová.

Lokalitu na Kabátově kopci, kde bylo v minulosti cvičiště sovětské armády, město pro výstavbu rodinných domů připravuje už delší dobu. Loni tam například pyrotechnici při průzkumu našli cvičnou a použitou munici. V příštím roce by pak měla začít demolice zchátralých objektů. "Na demolici objektů zastupitelé schválili finanční krytí ve výši 44 milionů korun," uvedla mluvčí města.

Kromě garáží a dalších nadzemních objektů v areálu jsou k demolici určené také ocelové nádrže nalezené při pyrotechnickém průzkumu, nájezdová rampa u ocelových garáží a sedimentační nádrže před vjezdem do areálu.

V areálu podle Círové už začala výstavba první ze dvou vodních nádrží, které budou sloužit pro retenci srážkových vod ze zpevněných ploch a střech rodinných domů. „Nádrž o objemu 466 metrů krychlových vzniká na levém břehu Ježnického potoka. Pracovníci ji dokončí ještě letos. Příští rok upraví stávající nádrž, která se nachází nad rybníkem. Ta v budoucnu pojme 4262 metrů krychlových vody," řekl Petr Mynář z odboru investic a správy majetku.

Na Kabátově kopci má vzniknout více než 30 parcel pro individuální stavbu rodinných domů. Město je chce nabídnout stavebníkům již v příštím roce. Další stavební pozemky vzniknou v Petrovické ulici, v lokalitě ve směru k hranici za řekou po pravé straně za bytovými domy. O vrácení plochy žádal v rámci církevních restitucí Konvent minoritů v Krnově, ale Nejvyšší soud letos rozhodl, že jejím vlastníkem zůstane město Krnov. "V současné době tak může architekt Marek Juránek aktualizovat zastavovací studii z roku 2004. Jeho návrh počítá s výstavbou dvojdomků, takže místo původních jedenácti domů by jich zde mohlo být až 18," řekla Círová.