Cime 3 kvartal 2024

Krnov nechal aktualizovat studii obchvatu, počítá s cyklostezkou

Krnov (Bruntálsko) 30. června (ČTK) - Krnovská radnice nechala na své náklady aktualizovat technickou studii plánovaného obchvatu městské části Petrův důl. Stavbu by mělo v budoucnu realizovat Ředitelství silnic a dálnic jako investici ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Radnice doufá, že přípravou dokumentace proces urychlí. Navíc město do projektu nechalo zakomponovat i novou cyklostezku spojující město a nedalekou průmyslovou zónu. ČTK to dnes řekla mluvčí města Dita Círová.

Za aktualizaci město zaplatilo bezmála 600.000 korun. Projektant podle Círové navrhl dvě varianty řešení obchvatu Petrova dolu. "Na základě společného jednání města s projektanty, Ředitelstvím silnic a dálnic i zástupci firem působících v průmyslové zóně byla následně k dalšímu zpracování technické studie vybrána jedna z variant. Součásti této varianty bude také řešení pěších vazeb i autobusových zastávek v místní části Červený Dvůr a cyklostezka do průmyslové zóny," uvedla.

Cyklostezka bude navržena od ulice K Řempu po začátek areálu průmyslové zóny. V místě křížení se silnicí I/57 bude její součástí podchod pro pěší a cyklisty. "Zároveň bude zpracován model dopravy, který bude obsahovat prověření stávajících a budoucích intenzit dopravy s přihlédnutím k plánovanému rozvoji průmyslové zóny Červený Dvůr. Technická studie bude zahrnovat rovněž hodnocení ekonomické efektivnosti projektu,“ řekl místostarosta Pavel Moravec.

Krnovská část Petrův důl je okrajovou částí města, která leží na vytížené komunikaci spojující Krnov a Opavu. Obyvatelé čtvrti po obchvatu, který by zlepšil životní podmínky, volají už více než dvacet let. Projekt počítá s oddálením komunikace od zástavby a její napojení na obchvat Krnova. "Vše je ale teprve na počátku. Momentálně netušíme, kdy by se mohlo začít stavět, ani kolik stavba bude stát," uvedla Círová.