Cime 2 kvartál 2024

Krnov loni zaplatil za opravy svých bytů více než 28 milionů Kč, opravil 93 bytů

Krnov (Bruntálsko) 3. února (ČTK) - Město Krnov zaplatilo loni za opravy svých bytů více než 28 milionů korun. Opravilo 93 bytů, přičemž v 34 případech šlo o jejich celkovou rekonstrukcí. V opravách bude pokračovat i letos. ČTK to sdělila mluvčí krnovské radnice Dita Círová.

Loni šla podle ní do oprav bytů nejvyšší částka za poslední léta. Více za ně město zaplatilo jen v roce 2018, a to 34,5 milionu korun.

"Celková rekonstrukce se týkala 34 bytů a náklady na jejich opravu vyšly téměř na 12 milionů korun. Dalších 16,5 milionu korun stály částečné opravy ať už uvolněných, nebo obsazených bytů," uvedl Jan Šrubař z odboru investic a správy majetku.

Město zaplatilo 10,6 milionu korun za stavební práce, za elektroinstalační práce 1,6 milionu korun a například havarijní služba přišla na 3,4 milionu korun. "K nejčastějším opravám patří výměny elektroinstalace, kuchyňských linek či podlah a rekonstrukce koupelen a WC," uvedl Šrubař.

Letos už předali kolegům z oddělení pronájmů a prodejů 17 opravených bytů, většinou v domech s pečovatelskou službou. "Dalších 20 v současnosti opravujeme, na rekonstrukci 18 bytů již hledáme prostřednictvím zadávacího řízení zhotovitele, deset bytů je v projekční přípravě a 27 budeme v nejbližší době posuzovat k opravám. Celkem se jedná o 75 bytů," uvedl Šrubař.

Město se podle něj snaží soutěžit zakázky pokud možno hned zkraje roku, kdy je o ně mezi firmami velký zájem. "V zimních měsících se do zadávacího řízení hlásí čtyři, někdy i osm firem a jejich nabídky se pohybují kolem 70 až 80 procent rozpočtovaných cen. V průběhu stavební sezony se pak hlásí méně a jejich ceny jsou o hodně vyšší," uvedl Šrubař.

Krnov vlastní 1535 bytů. Většinu domů už město zateplilo a vyměnilo v nich okna.