Cime 2 kvartál 2024

Krkonošská Rokytnice chce s vlastníkem skiareálu spolupracovat při jeho rozvoji

Rokytnice nad Jizerou (Semilsko) (ČTK) - Krkonošská Rokytnice nad Jizerou chce s vlastníkem tamního skiareálu spolupracovat při jeho rozvoji. Zastupitelé města to dnes deklarovali jednohlasným odsouhlasením memoranda o spolupráci s akciovou společností Spartak Rokytnice. Zastupitelé zároveň schválili i záměr možného prodeje pozemku, na kterém je nyní parkoviště zhruba pro 300 aut. V budoucnu by ho měla nahradit vodní nádrž využitelná v létě jako veřejné koupaliště a v zimě pro zasněžování areálu.

"To memorandum je víceméně deklarace nějakých směrů spolupráce mezi městem a Spartakem Rokytnice v rozvoji areálu a potažmo v rozvoji města. Jedna z částí řeší vazbu na uzemní plán a na jeho zpracovávanou změnu a další části se týkají záležitostí, které řešíme a spolupracujeme na nich už z minulosti. A tím memorandem si potvrzujeme, že je chceme řešit společně, ať jsou to skibusy, propagace města a další věci," řekl dnes ČTK starosta Rokytnice Petr Matyáš (Starostové pro Liberecký kraj).

Dnešní schválení memoranda bylo zároveň jednou z podmínek pro prodej Spartaku Rokytnice novému investorovi. O pátý největší areál v zemi má zájem investiční a developerská skupina Trigema, která jednání zatím komentovat nechce. Spartak Rokytnice se základním kapitálem 229 milionů korun nyní vlastní místní tělovýchovná jednota. Jedním z důvodů, proč její zástupci s prodejem souhlasí, je snaha najít partnera schopného investovat do skiareálu. "Který by zvládnul posunout Rokytnici směrem, který bude konkurenceschopný ostatním zimním střediskům podobné velikosti," uvedl již dříve předseda tělovýchovné jednoty Marek Nechanický.

Pro realizaci větších investic je ale nejprve nutná změna územního plánu. Starosta Rokytnice předpokládá, že zastupitelstvo by návrh ke schválení jeho změny mělo dostat v příštím roce. Pro rozvoj skiareálu je nutná i větší retenční nádrž. Nyní má jen malou na 2000 metrů krychlových vody. Podle dnes schváleného záměru by na pozemku, kde je dnes parkoviště P2, mohla být retenční nádrž o kapacitě minimálně 30.000 metrů krychlových.