Cime 2 kvartál 2024

Kralupy nad Vltavou připravují stavbu sportovní haly, vzniká projekt

Kralupy nad Vltavou (Mělnicko) 12. ledna (ČTK) - Kralupy nad Vltavou na Mělnicku připravují stavbu sportovní haly. Kapacita současné, v ulici V Luhu, už nestačí potřebám místních klubů. Připravovaná hala, která má vzniknout ve stejné lokalitě, by měla sloužit sportovcům, školám i veřejnosti. Nyní vzniká projekt, uvedl na dotaz ČTK mluvčí kralupské radnice Aleš Levý.

Za kompletní projektovou dokumentaci město zaplatí téměř devět milionů korun. Letos by měl být projekt hotový. "S největší pravděpodobností by se mělo začít stavět v průběhu příštího roku. Město se každopádně bude snažit dosáhnout na finanční dotaci," uvedl Levý,

Do haly by se mělo vejít zhruba 300 diváků. Konat by se zde měly soutěže ve florbalu, basketbalu, volejbalu či futsalu, ale třeba i taneční klání či společenské akce.

Předpokládané náklady na samotnou výstavbu budou jasné až po dokončení projektu a také podle vývoje cen na stavebním trhu. Nová sportovní hala s obdobnou diváckou kapacitou a plochami splňujícími oficiální parametry sportovních soutěží se staví například ve Slaném na Kladensku. Město za ni zaplatí kolem 115 milionů korun bez DPH.

Město už má také zpracovanou studii návrhu, jak by v okolí haly měla být vyřešená doprava včetně parkování. Projektová dokumentace na ni bude navazovat.