Cime 2 kvartál 2024

Kralupy nad Vltavou pokračují v přípravě přestavby pivovaru na kulturní centrum

Kralupy nad Vltavou (Mělnicko) 18. srpna (ČTK) - Kralupy nad Vltavou na Mělnicku pokračují v přípravě přestavby bývalého pivovaru na kulturní centrum. Jde o největší investici města za desítky let. Stát bude kolem 500 milionů korun. Projekt je připravený, město bude rozhodovat o vypsání tendru. Dalšími kroky ohledně pivovaru se budou zastupitelé zabývat 12. září, uvedla na dotaz ČTK Andrea Jůnová z kralupského městského úřadu.

Součástí kulturního centra bude výstavní sál městského muzea, knihovna, základní umělecká škola, prostory pro domov dětí a mládeže, kavárna a také minipivovar s restaurací. Umělecká škola funguje nyní v několika budovách, nově tak bude pod jednou střechou s vlastní sborovnou i koncertním sálem. Knihovna je ve školní budově v Jodlově ulici, prostory ale využije škola a vybavení knihovny vyžaduje kompletní obnovu. "Potřebujeme moderní městskou knihovnu typu roku 2022, ne roku 1980," řekl místostarosta Kralup nad Vltavou Libor Lesák (ODS).

Vedení města na přestavbu šetří peníze už řadu let, má pro ni zřízený speciální účet. Využije také dotace, například ze Státního fondu podpory investic, o další chce ještě požádat.

Budova pivovaru je v centru města. Založil jej v roce 1872 Josef Fischer. Jde o jednu z mála historických budov ve městě. Centrum Kralup nad Vltavou v posledních letech prošlo zásadní obnovou.