husqvarna

Krajští radní schválili plán vedení části obchvatu Velkých Přílep u Prahy

Velké Přílepy (u Prahy) (ČTK) - Středočeští krajští radní dnes schválili plán vedení části obchvatu Velkých Přílep u Prahy. Jde zároveň o silniční přivaděč k chystanému propojení dálnic D7 a D8. Obchvat obci ulehčí od dopravy. Plán je součástí zásad územního rozvoje, jejich aktualizaci ještě budou schvalovat krajští zastupitelé, informoval dnes ČTK mluvčí hejtmanství David Šíma.

"V programovém prohlášení jsme slíbili budování spojnice obou dálnic a návazných staveb. Pořízení aktualizace je jedním z kroků, který výstavbu opět o něco přiblížil. V rámci propojky dálnic vzniká i obchvat Kralup nad Vltavou," popsal náměstek hejtmanky pro oblast regionálního rozvoje Jiří Snížek (Piráti),

Začátek části obchvatu, o kterém dnes jednali radní, bude napojený na plánovaný kruhový objezd na tah II/240 u Statenic. Obchvat má pak pokračovat směrem k silnici III/2421 do Roztok. Na novou silnici by se měly napojit i silnice z obytné zástavby v jihovýchodní části Velkých Přílep. Její součástí bude podchod pro pěší.

Příprava stavby propojky dálnic D7 a D8 pokračuje, práce by podle dřívějších informací měly začít v roce 2025. Propojka, kterou bude tvořit silnice druhé třídy, uleví obcím na severozápad od Prahy od dopravní zátěže, kromě Kralup nad Vltavou i řadě dalších.