Komatsu potřebuju bagr

Krajský soud zpřísnil podmínky stavbyvedoucím za pád mostu ve Vilémově

Pardubice 3. června (ČTK) - Krajský soud zpřísnil podmínečné tresty oběma stavbyvedoucím za pád mostu ve Vilémově na Havlíčkobrodsku, při kterém v roce 2014 zemřeli čtyři lidé a dva se zranili. Uvedla to v dnešním vydání Mladá fronta Dnes. Pardubický soud, který je pobočkou královéhradeckého krajského soudu, prodloužil mužům podmínku za obecné ohrožení z nedbalosti na tři roky a čtyři roky nesmí působit ve vedoucích funkcích na stavbách.

Okresní soud v Havlíčkově Brodě původně loni v listopadu odsoudil stavbyvedoucí Josefa Spoura a Romana Bednaříka ke dvěma letům vězení podmíněně s odkladem na 2,5 roku, navíc k zákazu činnosti stavbyvedoucích. Státní zástupkyně požadovala pro hlavní obžalované nepodmíněné tresty. Podmíněné tresty byly výrazně mírnější, než kolik stanovuje zákonná sazba, která je od tří do deseti let. Soud přihlédl k bezúhonnosti obžalovaných a délce řízení. Okresní soud ve věci poprvé rozhodl v roce 2018, ale verdikt v srpnu 2019 zrušil odvolací soud.

Nynější rozsudek je pravomocný.

Rekonstrukce mostu byla součástí modernizace silnice druhé třídy 345 mezi Chotěboří a Golčovým Jeníkovem, kterou financoval Kraj Vysočina. Stála přes 200 milionů korun. Nový most byl zprovozněn v roce 2015.