Komatsu potřebuju bagr

Krajská nemocnice v Třinci přestaví za víc než 107 milionů rehabilitaci

Třinec (Frýdecko-Místecko) 3. listopadu (ČTK) - Krajská nemocnice v Třinci na Frýdecko-Místecku začala s kompletní rekonstrukcí rehabilitačního pavilonu. Přestavba potrvá 14 měsíců a vyjde na více než 107 milionů korun, řekla dnes ČTK mluvčí zdravotnického zařízení Irena Sikorová Nožková.

"Bude provedena přístavba, částečná nástavba nad nižší částí objektu a komplexní rekonstrukce pavilonu rehabilitace tak, aby do nových prostor ve druhém nadzemním podlaží mohly být situovány pokoje lůžkového oddělení, v prvním nadzemním podlaží pak nová cvičebna, rehabilitační infuzní stacionář a rovněž dojde k úpravě transfuzní stanice, která se nachází v suterénu," uvedla mluvčí.

Současně bude ve všech podlažích provedena kompletní rekonstrukce elektroinstalace, vody, kanalizace a potřebné úpravy topení. "Součástí stavby je i úprava příjezdu k transfuzní stanici pro sanitní vozidla. Pavilon rehabilitace bude doplněn o druhé únikové schodiště a modernizovány budou také stávající výtahy, a to včetně výtahu do hospodářské budovy," upřesnila mluvčí. Během modernizace se počítá i se zateplením pavilonu a renovací venkovních ploch. Upravena tak bude příjezdová komunikace, parkoviště nebo třeba venkovní osvětlení.

"Cílem této akce je vybudovat funkční rehabilitační oddělení s logickým rozdělením pracovišť pro rozšíření ambulantní léčby, což souvisí s požadavkem na zvýšení standardu poskytování komplexní péče," uvedla Sikorová Nožková. Dodala, že nynější dvě lůžkové stanice, z nichž jedna se nachází v hlavní budově, se sjednotí a vznikne tak jedno velké oddělení, které bude mít 30 lůžek, rozdělených na 14 dvojlůžkových pokojů a na dva nadstandardní pokoje. "Nově zrekonstruované oddělení přinese větší komfort pacientům a odpovídající pracovní prostředí pro zdravotnický personál. Také rehabilitační infuzní stacionář se zdvojnásobí a nově bude disponovat 12 křesly, což přispěje ke zkrácení objednací doby," řekla mluvčí.

Oddělení léčebné rehabilitace se během části rekonstrukce, po dobu zhruba půl roku, bude muset přestěhovat do náhradních prostor. Hematologicko-transfúzní oddělení, které je umístěno v suterénu budovy, se bude opravovat za plného provozu. Náklady na přestavbu pavilonu bude hradit Moravskoslezský kraj, který je zřizovatelem nemocnice.

Třinecké oddělení léčebné rehabilitace hospitalizuje především pacienty se značně omezenými pohybovými schopnostmi, jejichž stav vyžaduje intenzivní rehabilitaci. Pracuje s nemocnými po traumatech z chirurgického oddělení, s lidmi po operacích pohybového aparátu z ortopedického oddělení či pacienty po cévních mozkových příhodách z neurologického a interního oddělení. V případě potřeby spolupracuje také s klinickým logopedem a psychologem.