Komatsu potřebu bagr

KrajPomaha.cz a spouští novou kontaktní adresu

Všechny důležité informace na jednom místě v souvislosti s epidemií koronaviru zprostředkuje obyvatelům Olomouckého kraje nová webová stránka KrajPomaha.cz. Kromě toho hejtmanství zprovoznilo e-mailovou adresu pomoc@olkraj.cz, kam mohou lidé posílat třeba nabídky na dobrovolnickou činnost, služby nebo zajištění respirátorů. Lidem je k dispozici také telefonní informační linka krajských hygieniků na čísle 585 719 719.

„Na webu najdou zájemci všechny důležité informace. Třeba o aktuálním vývoji šíření koronaviru nebo kontakty na další pracoviště, kam se mohou obrátit o pomoc. Podoba webu se bude vyvíjet a já uvítám, pokud nám lidé pošlou podněty, co jim na stránkách chybí a čím by je potřebovali doplnit,“ uvedl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Nově je k dispozici také e-mailový kontakt pomoc@olkraj.cz. Jeho prostřednictvím mohou lidé nabízet například zajištění roušek, respirátorů nebo dobrovolnickou činnost. Adresa není určena pro řešení zdravotních otázek ani jiných specifických požadavků, které spadají například do kompetence lékařů nebo hygieny.