Komatsu potřebu bagr

Kraj Vysočina hledá dodavatele oprav školních dílen asi za 50 milionů Kč

Jihlava 25. října (ČTK) - Kraj Vysočina hledá dodavatele opravy školních dílen v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku. Do tři desítky let starého objektu chce investovat kvůli úspoře energie. Počítá s náklady okolo 50 milionů korun (bez daně). Novinářům to dnes řekla náměstkyně hejtmana Vysočiny Hana Hajnová (Piráti).

Dílny bude nutné zateplit, musí se také opravit střecha a vyměnit okna, elektroinstalace a vzduchotechnika. "Budeme také vyměňovat topný systém, hlavním médiem je tam plyn, ten zůstane, akorát plynové kotle vyměníme za nové kondenzační, které jsou mnohem úspornější," řekla Hajnová.

Rekonstrukce podle ní potrvá asi rok, začít by mohla zjara příštího roku. Výuka se po dobu oprav přesune do náhradních pronajatých prostor. Asi desetinu nákladů by podle Hajnové mohl kraj uhradit z dotace ze Státního fondu životního prostředí.

Školní dílny patří Střední průmyslové škole a střednímu odbornému učilišti Pelhřimov. Škola nabízí sedm maturitních a jedenáct učebních oborů. Zázemí pro praktickou výuku má škola v Pelhřimově i ve 20 kilometrů vzdálené Kamenici nad Lipou. Vyplývá to z informací na webu školy.

Kraj také požádal o dotaci z Národního programu Životní prostředí na úpravu budovy průmyslové školy, která je přímo v Pelhřimově v Křemešnické ulici. Důvodem je opět snaha šetřit energie. Odhadované náklady tam jsou asi 20 milionů korun.