husqvarna

Kraj Vysočina chystá úpravu domova mládeže v Heleníně za asi 133 milionů Kč

Jihlava (ČTK) - Kraj Vysočina hledá dodavatele přístavby a úpravy domova mládeže Střední uměleckoprůmyslové školy Jihlava - Helenín. Předpokládané náklady jsou 133 milionů korun. Podle hejtmana Vítězslava Schreka (ODS a STO) je smyslem zajistit žákům školy moderní ubytování. Rekonstrukce má začít ještě letos.

"Všechna podlaží budou rekonstruována, bude tam vybudováno sociální zařízení, upraveny podlahy, počítá se samozřejmě i s pořízením nové střešní konstrukce," řekl Schrek. Ve čtyřpodlažní budově zatím slouží k ubytování tři horní podlaží, v přízemí je škola. Žáci bydlí ve čtyřlůžkových pokojích. Aby mohla být na pokoji jen dvě lůžka, domov mládeže se přístavbou rozšíří o další patro. V objektu bude 64 pokojů a jeho nejvyšší kapacita bude 132 osob. "Je to číslo o něco nižší (než stávající kapacita), přestože budeme nastavovat, ale je to samozřejmě proto, že zvyšujeme komfort bydlení," řekl Schrek.

Po dobu rekonstrukce bude škola ubytování pro žáky zajišťovat jinde v Jihlavě. Úprava domova mládeže má skončit na podzim 2024.

S investicí počítá letošní krajský rozpočet. Podle Schreka ale bude kraj usilovat o to, aby její část mohl pokrýt z evropské dotace z operačního programu životní prostředí.