Kraj přebuduje křižovatku u kolínského obchvatu na kruhový objezd

Kolín (ČTK) - Středočeský kraj připravuje přestavbu křižovatky u sjezdu z kolínského obchvatu na kruhový objezd. Jde o křížení silnice I/38 se dvěma silnicemi druhé a třetí třídy. Kruhový objezd má zvýšit bezpečnost, na místě se kvůli špatnému rozhledu stávají nehody. Objezd by měl být hotový do dvou let. Předpokládaná cena je 18,9 milionu korun, řekl ČTK krajský radní pro silniční dopravu Karel Bendl (ODS).

"Zhotovitele bychom chtěli vybírat letos. Nicméně nyní je projekt zařazen v investičním zásobníku, budeme žádat dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Pakliže je dostaneme, můžeme po dokončení přípravy okamžitě začít se stavebními pracemi," uvedl Bendl.

V Kolíně chystá kraj také stavbu nového kruhového objezdu v Třídvorské ulici, nahradí křížení s ulicí Na Vinici. Součástí bude také nový povrch v celé délce ulice. "Projektantská cena na celou Třídvorskou včetně kruhového objezdu je 141 milionů korun," řekl starosta Kolína Michael Kašpar (Změna pro Kolín). Tendr na stavební firmu by měl být podle něj vyhlášen co nejdříve, práce začnou ještě na jaře.