Cime 3 kvartal 2024

Kraj podpoří modernizaci Střední uměleckoprůmyslové školy v Uh. Hradišti

Zlín 1. února (ČTK) - Zlínský kraj podpoří připravovanou modernizaci zázemí pro odbornou výuku studentů Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti. Předpokládané náklady přesahují 32,2 milionu korun, z nich zhruba 27,4 milionu korun by měla pokrýt dotace z evropských fondů. O zbytek nákladů se podělí kraj, škola a stát, uvedl v dnešní tiskové zprávě Vladimír Dostálek z kanceláře hejtmana.

Díky plánovaným úpravám vznikne například nové moderní polytechnické zázemí pro obor návrhářství a modelářství oděvů. "Dojde také k uvolnění prostoru bývalé galerie, který se nově stane místem pro komunitní setkávání nejen studentů navzájem, ale i školy s veřejností. Tento prostor bude z části navrácen původnímu účelu, bude tedy sloužit jako galerie studentských prací, zároveň zde budou pořádány přednášky či výtvarné kurzy pro veřejnost," uvedl Dostálek.

Podle krajské radní pro školství Zuzany Fišerové (Piráti) je to další projekt, který povede ke zvýšení úrovně středního školství ve Zlínském kraji. "Několik stovek studentů hradišťské umprumky se tak dočká moderně vybaveného zázemí, kde budou moci rozvíjet svůj talent," řekla Fišerová.

Bývalý justiční palác, v němž škola sídlí, bude po dokončení stavebních úprav navíc bezbariérový. Nový výtah propojí všechna podlaží s nově vybudovaným polytechnickým zázemím v podkroví budovy, což usnadní cestu ke studiu žákům s tělesným poškozením nebo zhoršenou orientací. Škola podle zástupců kraje v poslední době zaznamenává zvýšený zájem o studium i ze strany těchto žáků a jejich rodičů.