Cime 2 kvartál 2024

Kraj chystá na Kolínsku a Berounsku opravy silnic zhruba za 478 mil. Kč

Praha (ČTK) - Středočeský kraj chystá opravy zhruba dvacetikilometrového úseku silnice mezi Kouřimí a Milčicemi na Kolínsku a opravy silnic třetí třídy v okolí Vysokého Újezdu na Berounsku. Zařazení projektů rekonstrukcí za 478 milionů korun do investičního zásobníku akcí dnes schválili krajští radní. Hejtmanství bude na opravy vytížených silnic žádat peníze od Evropské unie i z národních zdrojů. Letos připraví projektové dokumentace, opravené úseky by mohli řidiči využívat v roce 2027. ČTK o tom dnes informoval mluvčí hejtmanství David Šíma.

"Provedením rekonstrukce bude zajištěn odpovídající technický stav komunikací, přičemž rekonstrukcí se podstatně zlepší bezpečnost provozu a dojde i ke zlepšení výkonu letní a zimní údržby," uvedl radní pro silniční dopravu Karel Bendl (ODS).

Cenu za kompletní rekonstrukci silnice II/334 mezi Kouřimí a Milčicemi kraj vyčíslil na víc než 375 milionů korun. Silnici s množstvím výtluků a trhlin chce opravit ve dvou úsecích, opravou mají projít i čtyři mosty. Na víc než 103 miliony korun vyjdou opravy silnic třetích tříd v okolí Vysokého Újezdu na Berounsku v katastrech obcí Kuchař, Lužce, Mezouň a Vysoký Újezd.